BetBrowne For Greyhound Odds - BetBrowne For Sporting Odds
Home
Derby BETTING 2018
Oaks BETTING 2018
RESULTS TO DATE
Betting Sept 2017 to Date
SIRES & STUD DOGS DATA
2016/17 92nd NATIONAL MEETING CLONMEL
THE PRICE IS THERE AND WE MEAN IT !
RESULTS TO DATE

Week 1

Week 2

Week 3

29 Sept - 1 October 2017

6 - 8 October 2017

13 -15 October 2017

KILFLYNN

GLIN

REGIONAL

WESTMEATH UTD

FULLER MEMORIAL CUP

DESMOND CUP

JAMES CURRAN CUP

BELSIZE CUP

Winner: BAREFOOT MARINE

Winner: PORTANE ASH

Winner: SHAUNANNE TIGER

Winner: REIKERS ISLAND

R Up: KYLE MOZART Withdrawn

R Up: WISEGUY MARK

R Up: JAMESS TREASURE

R Up: BLADE RUNNER

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: NICKIES BETTY

Winner: BEXHILL ANNA

Winner: TOUCH OF CLASS

Winner: FINGAL SALMON

R Up: IBEROSTAR

R Up: PUMPKIN ABBIE

R Up: GADGET EOIN

R Up: ACT OF KINDNESS

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

OAKS TRIAL STAKE

Winner: BALLYMAC MEENA

Winner: NEEDHAM ROCKET

Winner: GRANARD FLASH

Winner: ELEGANT DAME

R Up: AMYS HERO

R Up: SWANKY WONDER

R Up: BEDFORD WONDER

R Up: COSHAIR MAGPIE

RESERVE DERBY TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

TRADAREE

Winner: BARRACK BRUCE

Winner: SILENT WONDER

Winner: BALLYBEG HANNA

DERBY TRIAL  STAKE

R Up: WISEGUY SAM

R Up: HOMESTEAD MODEL

R Up: CILL IDE BLISS

Winner: TIN MAN

LISCANNOR

ENNIS-CLARECASTLE

BALLYHEIGUE

R Up: LONE POWER

McDONAGH MEMORIAL CUP

ALL AGE CUP

WHITE SANDS HOTEL CUP

OAKS TRIAL STAKE

Winner: BOYNEPARK JOSH

Winner: BALLYGLEN DUKE

Winner: DOMAIN KING

Winner: MANLEY FLIGHT

R Up: WESTLIMERICKHERO

R Up: WILDERNESS BUDDY

R Up: CUTTING EDGE

R Up: SHES OUR DIVA

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

CASHEL

Winner: GRIPWELL NANCY

Winner: LEGALLY BRINDLE

Winner: DAYDREAM LADY

MORRISSEY CUP

R Up: GO ON MAVIS

R Up: DELIGHTFUL LOLA

R Up: COUNT BELLE

Winner: BALLINVEALA YOLO

DERBY TRIAL  STAKE

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

R Up: NEWINN OAK

Winner: CRESCENT ASH

Winner: CENTRAL GLAMOUR

Winner: BALLYMAC BILLY

ALL AGE BITCH STAKE

R Up: SORRY NOT SORRY

R Up: GOONOUDAT

R Up: MAYFIELD

Winner: DICKS BIMBO

OAKS TRIAL STAKE

RESERVE DERBY TRIAL STAKE

RESERVE OAKS TRIAL STAKE

R Up: TULLAMOY NELL

Winner: MAGPIE DELIGHT

Winner: RIGHT ABOUT THAT

Winner: WISEGUY NORA

DERBY TRIAL  STAKE

R Up: TWO GINGERS

R Up: SWEATING BUCKETS

R Up: BALLYDUFF MODEL

Winner: OUTOFTHESHADOW

 

 

 

R Up: PART EXCHANGE

 

 

 

OAKS TRIAL STAKE

 

 

 

Winner: PLEASE BABE

 

 

 

R Up: MYTHICAL MAGIC

Week 4

18 -22 October 2017

CROHANE & KILLENAULE

LOUGHREA

ABBEYDORNEY

EDENDERRY

SLIEVENAMON CUP

CONNACHT CUP

HORGAN CUP

ALL AGE CUP

Winner: KINGSMILL JASPER

Winner: DO IT BARNEY

Winner: FLOATING VICTOR

Winner: BALLYGERALD BUZZ

R Up: CHOOSEYOURWEAPON

R Up: HEART O GREYACRE

R Up: KERRY SUPREME

R Up: ASHMORE ROCKET

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: CRACKING PRIM

Winner: DO IT CHUBBYS

Winner: STRAIGHTLEGS

Winner: WATCHMAN

R Up: KINGSMILL ARIEL

R Up: SATRIANI

R Up: OILEAN CAILIN

R Up: THEM TWO THERE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

OAKS TRIAL STAKE

Winner: CROHANE HILLTOP

Winner: OAKVIEW WAVE

Winner: GRANARD BREEZE

Winner: MAD DECISION

R Up: ALWAYS INTHE RUN

R Up: BUNNOW KAUTO

R Up: FLOATING ROKSTAR

R Up: PARTYS ON ME

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

FERMOY

Winner: BLUEHILL HEATHER

Winner: BLADES OF HONOUR

Winner: BROWNES CROSS

DERBY TRIAL  STAKE

R Up: TOO DELICIOUS

R Up: FLOW ON SILVER

R Up: DRESDEN GOLD

Winner: ZIZU

 

 

 

R Up: LASTLOOKOUT

 

 

 

OAKS TRIAL STAKE

 

 

 

Winner: THREE PADDYS

 

 

 

R Up: CRAFTY TAMACO

Week 5

25 - 30 October 2017

MALLOW

CHARLEVILLE

THURLES

CASTLEISLAND

RAKES OF MALLOW CUP

JOHN LEAHY CUP

O MEARA CUP

ISLAND CUP

Winner: OLDFRIENDSRBEST

Winner: KILKILLOGUE

Winner: COOGA OCEAN

Winner: BLADES OF FIRE

R Up: AGHADOWN PEACHES

R Up: ACRES BOB

R Up: TALL TALES

R Up: KYLE MOZART

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: HILIGHT WARRIOR

Winner: DAYDREAM LADY BYE

Winner: BLASTOFF BINGO                 Declared winner

Winner: BLUEBIRD WAKEY

R Up: GRANARD BOLT

R Up: No semi final top half

R Up: TIME DOWN          Withdrawn

R Up: AMYS JACKPOT

RESERVE OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: PRIORY JESS

Winner: BARROW GEORGE

Winner: GOODBYE GIRL

Winner: KYLE STEEL

R Up: GILDED CLOUD

R Up: LONE POWER

R Up: SMOKEY FAYE

R Up: SORRY NOT SORRY

MILTOWN  MALBAY

OAKS TRIAL STAKE

TIPPERARY   &   DIST

OAKS TRIAL STAKE

ALL AGE CUP

Winner: NOTHING FANCY A

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: FRANKIES CALL

Winner: CHICAGO SHUFFLE        Declared winner

R Up: WISH AND HOPE

Winner: LAURDELLA DANI

R Up: SOUTHOFHERE

R Up: TACTICAL BATTLE                  Withdrawn

BALLINAGAR

R Up: OUR WONDER GIRL

 

ALL AGE BITCH STAKE

BALLINAGAR CUP

RESERVE OAKS TS

 

Winner: MOORSTOWN DIANE

Winner: FOR THE PARISH

Winner: STRAND ROAD

 

R Up: SKELLIG JEWEL

R Up: COSHAIR OGGIE

R Up: DISSHIPHASSAILED A

 

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

 

 

Winner: CLAREABBEY FLYER

Winner: OUGHAM HONEY

 

 

R Up: ASTHECROWFLIES A

R Up: WHISTUPSHECOMING

 

 

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

 

 

Winner: JUNCTION JILL A

Winner: BOYNESIDE SWIFT A

 

 

R Up: TRUELY

R Up: PAY UP MOTHER

 

 

 

OAKS TRIAL STAKE

 

 

 

Winner: FLAGFIELD ALONSO

 

 

 

R Up: COSHAIR ROSE

 

 

 

Week 6

2 - 5 November 2017

FRESHFORD

LIMERICK CITY

NEW ROSS

TRIM

PURDON CUP

TREATY CUP

CORN ROS MHIC TREOIN

EAMON GILROY CUP

Winner: KYLE ALEX

Winner: BAREFOOT MARINE

Winner: BALLARUE KYLE

Winner: RAISE A FLAG

R Up: GO USAIN GO

R Up: OILEAN KYLE

R Up: HILARK JAMES

R Up: COLOSSAL RANGER

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: RAPID RESPONSE

Winner: TREE TOP KERRY

Winner: KINGSMILL ARIEL

Winner: FINN DANCER

R Up: KILLIMOR JAYFKAY

R Up: TRUPPONYBIT

R Up: BABES COTTAGE

R Up: ROES BANK

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: WISEGUY NORA

Winner: KYLE VIVALDI

Winner: MASTEROFDISASTER

Winner: BLUEVIEW TRUMP

R Up: SPITAL DIAMOND

R Up: SOMELITTLEDUKE

R Up: MULBOY MAGICIAN

R Up: URKER OZZIE

 

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

RESERVE OAKS TRIAL STAKE

 

Winner: SHARE THE DREAM

Winner: SPACE TREND

Winner: PARAMADDAN DREAM

 

R Up: FIRE HEIGHT DOVE

R Up: BLUEBELL JILL

R Up: CU MOR GRAINNE

 

Week 7

8 - 12 November 2017

GALWAY & ORANMORE

CAPPOQUIN

NENAGH

CO CARLOW

ALL AGE BITCH STAKE

FRAN MANGAN ALL AGE

SIX TO FIVE CUP

CORN CEATHARLACH

Winner: BEXHILL ANNA

Winner: SAFE WONDER

Winner: KILKILLOGUE

Winner: ROSSKEEN COLONEL

R Up: CRAFTY CASTANO

R Up: NORFOLK ROCKY

R Up: DROMTULLABEG

R Up: TELLMEMORELIES

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: SILENT WHISPER

Winner: GRIPWELL NANCY

Winner: LEGALLY BRINDLE

Winner: TOUCH OF CLASS

R Up: ROJO

R Up: IBEROSTAR

R Up: DARLING DAUGHTER

R Up: TOWN SHADOW

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: OHTHERENELLIE

Winner: SOUTHWIND NELL

Winner: WI CAN SCURRY

Winner: ASHMORE DERBY

R Up: VILLA MARIA

R Up: LOOKOUT RING

R Up: OUGHAM WONDER

R Up: DALE ARROGATE

WATERFORD

RESERVE DERBY TS

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

Winner: CREGGANE MAGIC

Winner: BALLYMEELISHNELL

Winner: HERES LUCY

Winner: WOODLANDS ROISIN

R Up: GOODBYE VENICE

R Up: ALMOST PERFECT

R Up: MUNGOS CUTLET

R Up: CRAFTY BAMBINO

 

 

 

RESERVE DERBY TS

 

 

 

Winner: HONEY SMOKEY

 

 

 

R Up: WHY TANYARDALFIE

 

 

 

 

Week 8

17 - 19 November 2017

DUNGANNON

CO  CAVAN

OLD  KILCULLEN

ARDPATRICK & KIL

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE CUP

JE BRENNAN CUP

AN CORN CAISLEAN

Winner: ROES BANK

Winner: CENTRAL FRONTIER

Winner: NOIRS TIME

Winner: GOLD DUKE

R Up: DO IT CHUBBYS

R Up: KILLUCAN RALPH

R Up: WI CAN RIKI

R Up: COOGA OCEAN

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: BILLISTOWN JUDY

Winner: LONG JOHN SILVER

Winner: COOGA GAMBLE

Winner: FRAGGLE ROCK

R Up: MULBOY NELLY

R Up: DALE BELMONT

R Up: OOLA PRINCE

R Up: SAMCO

RESERVE DERBY TS

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

Winner: FIDGET SPINNER

Winner: BELLINTER KERRY

Winner: GRAIGUES LEGACY

Winner: BANKERS HILL

R Up: DO IT ASHMORE

R Up: HOLLYHILL SALLY

R Up: MAGGIE SO JUICY

R Up: ABBEYGLEN HAWK

CLONMEL & KILSHEELAN

BALLYDUFF

TIPPERARY Cup

DERBY TRIAL  STAKE

NORTH KERRY CUP

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: CHICAGO SHUFFLE

Winner: CLON EAGLE

Winner: KYLE MOZART

Winner: LONE ROCKET

R Up: WISEGUY MARK

R Up: MOUNTAIN HOLLY

R Up: KERRY ABU

R Up: CILL IDE WONDER

ALL AGE BITCH STAKE

OAKS TRIAL STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

OAKS TRIAL STAKE

Winner: DICKS BIMBO

Winner: CILL IDE BLISS

Winner: WHITEHAIRED MARY

Winner: BRIDEWELL KIT

R Up: AGHADOWN PEACHES

R Up: MYLEENE

R Up: STRAIGHTLEGS

R Up: ALLOWDALE FAIRY

 

Week 9

22 - 26 November 2017

LISTOWEL

KNOCKGRAFFON

ENNISCORTHY

BALBRIGGAN

JOHN PRENDEVILLE CUP

KNOCKGRAFFON CUP

SLANEY CUP

CLONARD CUP

Winner: DOMAIN KING

Winner: SKELLIG SHANE

Winner: JAMESS TREASURE

Winner: WINTER WISH

R Up: NEEDHAM EOIN

R Up: BALLYGERALD BUZZ

R Up: KILLACKEY

R Up: FIGURE OF SPEECH

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: GADGET QUEEN

Winner: GADGET EOIN

Winner: WILDERNESS QUEEN

Winner: KILLUCAN ROSE

R Up: BABES COTTAGE

R Up: TRY COLOUR

R Up: QUEEN DENISE

R Up: FINN DANCER

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

OAKS TRIAL STAKE

Winner: MAYFIELD

Winner: PART EXCHANGE

Winner: SORRY NOT SORRY

Winner: CRAFTY SORDO

R Up: COUNT UGARTE

R Up: NEEDHAM YIPPEE

R Up: COBRA COMMANDER

R Up: MILL POND

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

RESERVE DERBY TRIAL STAKE

Winner: GONE TO TOWN

Winner: THE OTHER TESSA

Winner: COBRA ANGEL

Winner: GINGERBREAD DUKE

R Up: PLEASE MARRY ME

R Up: SMOKEY FAYE

R Up: ASHWOOD TIMBER

R Up: GORTMELIA BUZZ

RATHCORMAC

RATHKEALE

KILLIMER/KILRUSH

 

JIM HOWARD CUP

LIMERICK CUP

GILLIGAN McMAHON CUP

 

Winner: OLDFRIENDSRBEST

Winner: BLADES OF FIRE

Winner: FLOATING VICTOR

 

R Up: AN TEAN MOR

R Up: WINTER STREAK

R Up: LARCHILL RANGER

 

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

 

Winner: SCARTVIEW ABU

Winner: DUARIGLE DEBBIE

Winner: NOMORE LILLY

 

R Up: TRUPPONYBIT

R Up: SHES WITH US

R Up: OUT OF ACES

 

DERBY TRIAL  STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

OAKS TRIAL STAKE

 

Winner: TOUCHSTONE

Winner: PORTOBANUS

Winner: ALLOFTHELIGHTS

 

R Up: SKELLIG TANK

R Up: RATHFORT WONDER

R Up: BRESKA HI LIGHT

 

OAKS TRIAL STAKE

OAKS TRIAL STAKE

RESERVE DERBY TRIAL STAKE

 

Winner: SMINKY BLONDE

Winner: COULD BE QUEEN

Winner: TREATUINCHAWKES

 

R Up: WISH AND HOPE

R Up: COUNT TONDONIA

R Up: LARCHILL DUKE

 

 

Week 10

2 - 3 DECEMBER  2017

LIXNAW

JOHNSTOWN & URL

DOON

BANDON & CAREYS X

O'CARROLL O'CONNOR CUP

PADDY DOYLE CUP

ALL AGE CUP

CALLANAN CUP

Winner: KERRY SUPREME

Winner: REIKERS ISLAND

Winner: WI CAN RIKI

Winner: BALLYMAC MOTOWN

R Up: KYLE ALEX

R Up: ASHMORE ROCKET

R Up: No Other Finalist

R Up: DOWNTON PLUTO

ALL AGE BITCH STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: IBEROSTAR

Winner: TRILLAINMINELLA

Winner: GRACES BELLE

Winner: CITY LINK

R Up: KILCASTLE FIVE

R Up: KINGSMILL ARIEL

R Up: LUCALA

R Up: OPTIMISTIC JACK

DERBY TRIAL  STAKE

OAKS TRIAL STAKE

RESERVE DERBY TS

RESERVE OAKS TS

Winner: AMAZING STYLE

Winner: ALONSO BLONDE

Winner: CANDIED PEEL

Winner: CHETWYND BELLE

R Up: FLOATING ROKSTAR

R Up: HOWS TESS

R Up: FLAMING SPEAR

R Up: SEASIDE KIZZY

OAKS TRIAL STAKE

RESERVE DERBY TS

 

 

Winner: KILLEACLE JACKIE

Winner: GRAIGUES HEYDAY

 

 

R Up: DUARIGLE CLASS

R Up: MAINLINER AGAIN

 

 

EAST  DONEGAL

 

GOLD CUP

DERBY TRIAL  STAKE

OAKS TRIAL STAKE

 

Winner: LONGWAY HOME

Winner: BUDORE LEG

Winner: FOXHOLLOW LADY

 

R Up: FOR THE PARISH

R Up: CITY EXPERT

R Up: CENTRAL MAID

 

Week 11

6 - 10  DECEMBER  2017

GLANWORTH

NEWCASTLE

RATHDOWNEY

GOREY

FITZGERALD CUP

MUNSTER CUP

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE CUP

Winner: DRIVE ON SMOKEY

Winner: CALLURA SONIC

Winner: BALLARUE EAGLE

Winner: KINGSMILL JASPER

R Up: TANXAMILL

R Up: HALF THE ODDS

R Up: DALE ARROGATE

R Up: BALLARUE KYLE

DERBY TRIAL  STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

OAKS TRIAL STAKE

ALL AGE BITCH STAKE

Winner: GRANARD BOLT

Winner: BEXHILL ANNA

Winner: TREE TOP ABBIE

Winner: SKELLIG HONEY

R Up: CONAS ATA TU

R Up: MUNGOS SPARROW

R Up: COSHAIR MAGICAL

R Up: SUNFIRE SOLAS

OAKS TRIAL STAKE

DERBY TRIAL  STAKE

 

DERBY TRIAL  STAKE

Winner: SHES OUR DIVA

Winner: BEDFORD RAMBLER

 

Winner: MEENAGH MASTER

R Up: CHETWYND DIANE

R Up: ITS NO WONDER

 

R Up: CLASH BRUNO

 

OAKS TRIAL STAKE

 

RESERVE OAKS TS

 

Winner: BAREFOOT MAGIC

 

Winner: GENTSTOWN

 

R Up: MUNGOS HOPE

 

R Up: GRIPWELL ROSE

 



Home Derby BETTING 2018Oaks BETTING 2018RESULTS TO DATEBetting Sept 2017 to DateSIRES & STUD DOGS DATA2016/17 92nd NATIONAL MEETING CLONMEL